Kullanıcı adı:         Şifre:        MERSİN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DENEY HAYVANLARI ARAŞTIRMA LABORATUVARI

 

 

 

Prof. Dr. Mehmet Çağlıkülekçi başkanlığında 20.02.2001 tarihinde hizmete açılan Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Deney Hayvanları Araştırma Laboratuvarı, Yenişehir Kampüsü'nde bulunmaktadır. 13.06.2002 tarihinden itibaren Deney Hayvanları Araştırma Laboratuvarı Başkanlığı'nı Prof. Dr. A. Hakan Öztürk yürütmektedir.
2012 yılında fare, sıçan ve tavşan türleri için üretim/tedarik/kullanım faaliyetleri konusunda çalışma izni almış olan Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Deney Hayvanları Araştırma Laboratuvarı'nda Wistar Albino Sıçan, Sprague Dawley Sıçan, Balb/c Albino Fare, C57BL/6 Fare üretimi ve bakımı, araştırıcı tarafından tedarik edilmesi durumunda tavşan bakımı yapılmaktadır. Deney hayvanlarının refahının korunması başta olmak üzere, yem, işçilik gibi laboratuvar giderlerinin azaltılması amacıyla, başvuru şartları yerine getirilmeksizin üretim yapılmamaktadır. Stok durumu yetersiz olan durumlarda, talepler üretim sonunda karşılanmaktadır.

Deney Hayvanları Araştırma Laboratuvarı ve Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu'nun üniversitemizin ana sitesindeki (mersin.edu.tr) sayfaları için buraya tıklayınız:
http://www2.mersin.edu.tr/meui/hayvan-deneyleri-yerel-etik-kurulu


Başkan:
Prof. Dr. A. Hakan ÖZTÜRK (Tıp Fakültesi, Anatomi A.D.)

Sorumlu Yönetici:
Dr. Veteriner Hekim Tamer YENER (Tıp Fakültesi)

Sağlık Teknikeri:
Mehmet ACIOĞLU

Hizmetli:
Vedat ÜREDİ

Temizlik Personeli:
A. Muhsin YAŞAR